Bezbatour
infolinka +420 773 114 444 (Po-Pá: 9:00-15:30)

Než vycestujete

Kdy je nejvhodnější začít vyřizovat bezbariérový zájezd?

Musíte počítat s tím, že pokoje s vysloveně bezbariérovou úpravou mohou být i jen tři na celý hotel a že první se obsazují ty levnější nabídky. Pokud tedy nechcete platit za nějaký vyloženě elitní typ pokoje, musíte si cestování začít vyřizovat mezi prvními.

Pokud chcete cestovat v sezóně - mezi červnem a srpnem - musíte nakupovat v rámci "First Minute" nabídky zájezdů, což připadá běžně mezi leden a březen. Jde-li o nějaký dobrý samostatný apartmán, může být sezónní nabídka pryč i tři čtvrtě roku dopředu.

Jak je to s transfery z letiště a zpět?

Pokud máte neskladný vozík nebo nedokážete nastoupit sami do vysokého autobusu, je nutné sjednat zvláštní transfer. Standardně ho sjednáváme přes poskytovatele zájezdu, aby mohl být součástí smlouvy a klient tak mohl mít veškerou jistotu, že případné komplikace bude muset cestovní kancelář vyřešit. Někdy se klient rozhodne pro transfer na vlastní odpovědnost, který vyjde levněji. Rádi v tom poskytneme poradenství, avšak je nutné upozornit, že případné komplikace musí řešit klient s poskytovatelem transferu.

Ceny transferů se velmi různí podle lokality, typu vozidla, které je třeba, a vzdálenosti hotelu. Pohybují se od 3 000 do 12 000 Kč (dohromady tam i zpět) a nejsou tedy bohužel bezvýznamnou položkou v ceně zájezdu. Pokud Vás spolu cestuje víc, tak obvykle stačí jeden společný transfer.

Jak jste schopní zaručit bezbariérovost?

Nabízíme zájezdy s různou úrovní jistoty a vždy o tom jasně klienty informujeme při vyřizování jejich požadavků. Pokud hledáte něco jistého, zaměřte se na to, co v nabídce označujeme jako "ověřeno Bezbatour". To máme zdokumentováno a můžeme doporučit.

Zároveň jsme ale zkušení v zajištování "neověřené" bezbariérovosti - víme, kde a na co se ptát, které informace odpovídají a které je třeba brát s rezervou. Dokážeme tak nejistotu minimalizovat. Raději Vám nabídneme bezbariérovost pro Vaše potřeby přehnanou než podceněnou.

Zvládnou mě s elektrickým vozíkem naložit do letadla? Nezničí mi ho?

Kvalita služeb leteckých společností pro lidi s postižením roste pomaleji, než by měla a mohla, proto Vám bohužel stále nedokážeme zaručit, že Váš vozík přepraví bez újmy. Můžeme Vám pouze poradit, jak postupovat, aby riziko bylo minimální, a také Vás ujistit, že případné škody letecké společnosti platí.

Aby Váš vozík naložili, musí mít bezúdržbové (gelové) baterie. Standardně naložení probíhá tak, že se na letišti ohlásíte o hodinu dříve, odevzdáte vozík a přesednete si na letištní mechanický. Vozík odevzdejte přepnutý na mechaniku, doporučujeme odejmout ovládání a vzít ho do zavazadla.

Doufáme, že se tímto rizikem nenecháte odradit. Čím více lidí na vozíku bude cestovat, tím lépe jim budou přizpůsobeny i tyto služby.

Potřebuji na zájezd asistenta, zařídíte mi ho?

V rámci zájezdu tato možnost není. Pokud asistentovi zakoupíte zájezd jako standardnímu spolucestujícímu, poskytneme Vám poradenství, jak si sehnat dobrovolníka. Máme v této oblasti zkušenosti a kontakty. Výsledná dohoda je však mezi asistentem a klientem a cestovní agentura na její dodržení neposkytuje žádné garance.

Nemáte v nabídce nic, co chci. Pomůžete mi?

Určitě nám napište, budeme se snažit najít, co potřebujete. Takové hledání je ovšem náročné a musí se vmáčkout do našeho provozu. Proto mějte trpělivost a vězte, že se ozveme, jen co při hledání uspějeme.

Nebudu to mít levnější, když si to s hotely vyjednám sám/sama?

Se zařízeními v naší nabídce určitě ne. Nakupujeme služby tak, že Vám můžeme nabídnout nižší cenu, než dané zařízení nabízí přímo koncovým zákazníkům. Pokud máte rádi dobrodružství, umíte jazyky, nepotřebujete speciální servis a jste do nepohody, pak můžete cestovat levněji na vlastní pěst. Takové cestování je však jiný druh zážitku a je na Vás, zda hledáte odpočinek a pojedete do hotového nebo se chcete otrkat ve světě.

Kolik procent z prodaného zájezdu jde na výcvik asistenčních psů?

Bezbatour je sociální firma, proto vše, co nejde zpět do nákladů na provoz, jde na podporu výcviku.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz, napište nám na prodej@bezbatour.cz